AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Uroczystości w roku 2015

12 listopada 2015 09:33 | Uroczystości w roku 2015

Narodowe Święto Niepodległości

 

 

 

 

W  dniu  11 listopada br w Kamieńsku  odbyła się  doroczna uroczystość patriotyczna z okazji   Święta  Niepodległości. Uroczystość z udziałem pocztów  sztandarowych oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Kamieńska rozpoczęto  mszą św. w miejscowym kościele parafialnym.

Na dalszą część  uroczystości jej uczestnicy udali się pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Tutaj w  hołdzie bohaterom walk o wolną i niepodległą Ojczyznę  złożono wiązanki kwiatów i zapalono znicze – symbol żywej pamięci  o ludziach walczących o naszą niepodległość.

Dla upamiętnienia  rocznicy odzyskania niepodległości przez Naród Polski w roku 1918  po 123 latach niewoli  dzień 11 listopada corocznie obchodzony jest jako  Narodowe Święto Niepodległości.

Wolna Rzeczpospolita pojawiła się znowu na mapach Europy, a radość z odzyskanej niepodległości była ogromna. Powstające  państwo polskie borykało się z wieloma problemami, kraj był  bardzo zniszczony przez wojny. Pomimo tych różnych problemów Polakom udało się stworzyć sprawny organizm państwowy. Mamy szczęście, że dzisiaj żyjemy w wolnym i demokratycznym kraju.

Wiązankę znanych i popularnych melodii patriotycznych wykonała Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Kamieńska.

Końcowym  punktem uroczystości był  przemarsz pocztów sztandarowych z orkiestrą dętą na czele  oraz pozostałych uczestników uroczystości wokół Placu Wolności w kierunku ul. Tadeusza Kościuszki .

Dziękuję wszystkim uczestnikom tej  uroczystości za udział, za złożone kwiaty i zapalone znicze, a w szczególności pocztom sztandarowym oraz naszej Młodzieżowej Orkiestrze Dętej .

Dziękuję ks Proboszczowi naszej parafii  za odprawioną mszę św.

Wyrazy podziękowania kieruję również do funkcjonariuszy naszego Komisariatu Policji oraz dla druhów strażaków za  zapewnienie uczestnikom uroczystości bezpieczeństwa publicznego.

 

Burmistrz  Kamieńska

/-/ Bogdan  Pawłowski

 

Przeczytano: 2006 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP