AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Nartostrada

 

Nartostrada na Górze Kamieńskiej, uruchomiona w styczniu 2005 roku.


Jest to najdłuższy w centralnej Polsce Stok - 760 m. Szerokość trasy waha się od 30 do 150 m, a różnica wzniesień to 123 m. Stok położony jest 6 kilometrów od drogi krajowej Łódź - Częstochowa. Stok jest oświetlony, naśnieżany, a nad bezpieczeństwem narciarzy czuwają ratownicy Jurajskiej Grupy Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Przy dolnej stacji znajduje się duży parking (400 miejsc), kasy, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, sklep sportowy, restauracja, kawiarnia hotel, sala konferencyjna, sanitariaty.

Do dyspozycji narciarzy oddano:

  • czteroosobową kolejkę z ruchomym chodnikiem o przepustowości około 2000 os/h firmy Doppelmayer.
  • wyciąg talerzykowy o długości ok. 700 metrów i przepustowości ok. 800 os/h
  • wyciąg talerzykowy dla początkujących narciarzy o długości ok. 160 metrów i przepustowości ok. 600 os/h

      Wiele atrakcji na stoku znajdą także snowboardziści, dla których stworzono specjalnie park, wyposażony w poręcze, rampy, pochylnie, dające możliwość jazdy freestyle' owej. Tego typu parki należą do rzadkości nawet w górskich kompleksach rekreacji zimowej. Na nartostradzie odbywają się również spotkania eliminacyjne z cyklu SUPERLIGA - ogólnopolskich zawodów kolarstwa ekstremalnego.

      Na Górze Kamieńskiej został także uruchomiony tor saneczkowy, to jedyny taki tor w centralnej Polsce. Długość toru zjazdowego: 620m, jest to tor serpentynowy z licznymi zakrętami, zakończony karuzelą. Maksymalna prędkość jaką można osiągnąć zjeżdżając to 40 km/h. Na torze znajduje się 35 dwuosobowych pojazdów (saneczek)

      W okresie letnim Góra Kamieńska jest atrakcyjnym terenem dla jazdy rowerowej i pojazdów terenowych. Rowerzyści mają do dyspozycji trzy kilkunastokilometrowe trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Najdłuższa i najtrudniejsza - czerwona ma długość 18 km., nieco łatwiejsza jest trasa żółta o długości 12 km, najłatwiejsza - niebieska. Na Górze Kamieńsk i wokół niej wytyczono 42 km tras rowerowych. 


      Obiekt ten jest własnością BOT KWB Bełchatów S.A., a oprócz narciarskich atrakcji oferuje okazję obejrzenia wzorcowo wykonanej rekultywacji. Góra Kamieńska, na której funkcjonuje Stok, ma powierzchnię podstawy 1480 ha i wysokość niemal 200 m, a zostało przez Kopalnię zrekultywowane w kierunku leśnym, poprzez nasadzanie 14 000 sztuk/ha odpowiednio dobranych gatunków drzew i krzewów.


Informacja na temat Góry Kamieńskiej
Ośrodek Sportu i Rekreacji
"GÓRA KAMIEŃSKA"
tel. 44/733 07 77

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP