AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Uroczystości w roku 2014

31 października 2014 11:31 | Uroczystości w roku 2014

Ślubowanie i pasowanie klas pierwszych

 

 

 

 

Dzień 29 października 2014 roku był bardzo ważnym dniem dla najmłodszych klas. W tym dniu odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania dzieci na uczniów Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Kamieńsku. Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek przygotowanych przez wychowawczynie p. Anne Strzelecką, p. Małgorzatę Kubicką, p. Jolantę Tazbir oraz p. Marzenę Górną-Turlejską.

Uczniowie czterech klas pierwszych ubrani w świąteczny strój galowy, przepiękna dekoracja sali gimnastycznej przygotowana przez p. Lidie Piekarską, sprzęt nagłaśniający - to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście.

Po zaprezentowaniu swoich wiadomości na temat przepisów ruchu drogowego, zdolności recytatorskich i wokalnych nadszedł czas na najważniejszy punkt programu ślubowanie i pasowanie na ucznia.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. "Pasuję Cię na ucznia" - mówiła pani dyrektor, dotykając - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Następnie przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego życzyła sukcesów w nauce oraz zapewniała o pomocy i opiece starszych kolegów.
Do życzeń dołączyli się zaproszeni goście – Burmistrz Kamieńska p. Bogdan Pawłowski, przewodniczący Rady Miejskiej p. Jarosław Kozik oraz Przewodniczący Rady Rodziców p. Radosław Turlejski.

Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Pełni wrażeń, wszystkie pierwszaki udały się do domów.

Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

http://pspkamiensk.superszkolna.pl/

Przeczytano: 2120 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP