AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Uroczystości w roku 2014

27 października 2014 13:05 | Uroczystości w roku 2014

Ślubowanie klasy I w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gorzędowie

 

 

W dniu 22 października 2014r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Gorzędowie odbyło się Uroczyste Ślubowanie Uczniów Klasy I. Uroczystość przebiegała pod hasłem "Pasowania nadszedł czas, będzie uczniem każdy z nas".

Zgodnie z tradycją uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego, po którym przemówiła Pani Dyrektor Barbara Jędrzejek witając przybyłych gości i głównych bohaterów dzisiejszego święta - uczniów klasy I.

Przejęte swoją rolą pierwszaki w otoczeniu dworu królewskiego wykazywali się różnymi umiejętnościami zdobywając kolejne symbole Królestwa "Krainy Wiedzy". Jak stary obyczaj nakazuje wszyscy pierwszoklasiści, jako jedna rodzina zaprezentowali się z jak najlepszej strony, śpiewając, tańcząc i recytując wiersze. Ich pierwszy artystyczny występ w szkole zakończył się uroczystym ślubowaniem.

Kolejnym ważnym momentem uroczystości było pasowanie pierwszoklasistów przez Panią Dyrektor na uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Gorzędowie. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego powitała nowych kolegów i koleżanki w społeczności uczniowskiej. Nowi członkowie szkolnej rodziny podziękowali swoim rodzicom za ich miłość, troskę i poświęcenie wręczając im symboliczne serca. Sami zostali również obdarowani atrakcyjnymi upominkami.

http://pspgorzedow.superszkolna.pl/

Przeczytano: 1525 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP