AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Uroczystości w roku 2013

12 listopada 2013 15:05 | Uroczystości w roku 2013

Uroczyste obchody 11 listopada

Dla upamiętnienia 95 rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległości po 123 latach niewoli, w dniu 11 listopada 2013 roku obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości.

Uroczyste obchody Święta Niepodległości w Kamieńsku rozpoczęły się od zbiórki uczestników uroczystości na placu przed Urzędem Miejskim.

Następnie delegacja samorządowa złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową wmurowaną w ścianę budynku Urzędu Miejskiego w 2008 roku z okazji 90 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uczestnicy uroczystości udali się na do Kościoła Parafialnego p.w. św. św. Piotra i Pawła w Kamieńsku na Mszę Świętą w intencji Ojczyzny, którą odprawił i homilię wygłosił ks. proboszcz Mieczysław Wach.

Przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki w hołdzie bohaterom walk o wolną i niepodległą Ojczyznę delegacje szkół, związków i stowarzyszeń działających na terenie Gminy Kamieńsk złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Uroczystość uświetniła swoją grą Strażacka Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Włodzimierza Sambora.

Przeczytano: 2181 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP