AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Aktualności

08 października 2018 14:01 | Aktualności

Święto Seniora


Tradycyjnie już od  8 lat na początku października Burmistrz Kamieńska zaprasza mieszkańców naszej Gminy oraz przyjezdnych gości na obchody święta Dnia Seniora.

Tym razem uroczystość odbyła się w dniu 7 października br w Domu Ludowym w Kamieńsku.

Międzynarodowy Dzień Osób Starszych zwany również  Dniem Seniora został ustanowiony w dniu 14 grudnia 1990 r przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych. Święto to na świecie obchodzone jest corocznie w dniu 1 października. Zasadniczym celem ustanowienia tego Święta było zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób starszych.

Jak podają statystyki w roku 1950 na świecie żyło ok. 200 mln osób pow. 60 roku życia. Szacuje się, że w roku  2020 na świecie będzie żyło ok. 1 mld osób starszych. W Polsce obecnie żyje ponad 6 mln osób starszych.

Ta doroczna uroczystość organizowana przez Burmistrza Kamieńska to pewna forma podziękowania wszystkim Seniorom z terenu  naszej Gminy  za ich bezwarunkową i ofiarną pomoc w wychowaniu młodego pokolenia, to również podziękowanie za ich aktywność społeczną.

Zabierając głos  na wstępie uroczystości Burmistrz Kamieńska Pan Bogdan Pawłowski złożył wszystkim Seniorom najlepsze życzenia z okazji ich Święta  wręczając Pani Prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Kamieńsku symboliczne kwiaty jako  wyraz   wdzięczności i szacunku dla wszystkich Seniorów. Dom Ludowy – mówił Burmistrz to miejsce wielu  spotkań  organizacyjnych i okolicznościowych  organizacji społecznych. Wychodząc naprzeciw wnioskom mieszkańców   został zakupiony do kuchni w Domu Ludowym oraz zamontowany  sprzęt specjalistyczny – powiedział Burmistrz. Niech ta nowocześnie wyposażona kuchnia służy jak najlepiej wszystkim seniorom z naszej Gminy.

W  dalszej części   uroczystości podziękowania wszystkim Seniorom złożyli uczniowie i przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kamieńsku w programie „ Z uśmiechem przez życie „

Następnie na scenie swoje umiejętności artystyczne zaprezentowali członkowie Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów w Kamieńsku w inscenizacji „ Składanka piosenek z lat młodości oraz pokaz mody 60+ „.

Uroczystość  zakończył koncert Radomszczańskiej Kapeli Podwórkowej.


 

Przeczytano: 1667 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP