AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Aktualności

05 października 2018 10:10 | Aktualności

Aktywna tablica

 


Z radością informujemy, że nasza szkoła wzbogaciła się o kolejne pomoce dydaktyczne zakupione z Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno – komunikacyjnych - „Aktywna tablica”.

Dzięki dofinansowaniu rządowemu oraz wsparciu Burmistrza Kamieńska Pana Bogdana Pawłowskiego, w dwóch klasach pojawiły się monitory interaktywne, które dla nauczycieli i uczniów stanowią nieodłączny element pracy dydaktyczno - wychowawczej.
Nikt dzisiaj nie mógłby sobie wyobrazić lekcji bez użycia Internetu, tablicy interaktywnej czy innych dobrodziejstw, jakie niosą nam nowe technologie.
Uczniowie wyrażają wielki zachwyt z możliwości pracy z monitorem podczas lekcji i innych zajęć, co dodatkowo motywuje ich do myślenia, a co za tym idzie do działania.

Lekcje z wykorzystaniem monitorów podnoszą efektywność, jak również wydajność zajęć, co przekłada się na późniejsze efekty uczniów. Dzięki podłączeniu do Internetu stają się podręcznikiem online, gdzie wszyscy uczniowie mogą aktywnie udzielać się podczas wykonywanych zadań. To, co dla niektórych uczniów jest abstrakcją w wyobrażeniu, szybko może stać się realną wizją rzeczywistości. Monitor daje uczniom możliwość poznawania tego, co nieznane w sposób bardzo szybki i przystępny.
Uczniowie zyskali większe możliwości rozwoju poznawczego i społecznego. Cieszymy się, że mają szansę na zdobywanie wiedzy, rozwijanie zainteresowań i uzdolnień oraz poszerzanie horyzontów.

Źródło: http://pspgorzedow.superszkolna.pl/

Przeczytano: 1242 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia:

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP