AAAPowiększ tekst Mapa strony RSS

Aktualności

25 września 2018 15:49 | Aktualności

SZLACHETNA PACZKA w Gminie Kamieńsk! 

Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do SZLACHETNEJ PACZKI. W tym roku sztandarowy program społeczny Stowarzyszenia Wiosna będzie miał miejsce również w Gminie Kamieńsk.

 

Zostań Lokalnym Herosem

Jeśli chcesz zmienić życie swoje oraz potrzebujących rodzin a także rozwinąć swe kompetencje i poznać wartościowych ludzi – zostań wolontariuszem SZLACHETNEJ PACZKI. Są to ludzie, którzy nadają sens swojemu zaangażowaniu. Niosą mądrą pomoc, która naprawdę działa. Ich celem jest wyrwanie rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z kręgu biedy, z trudności i bezsilności. Paczka łączy tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać, z rodzinami, które potrzebują wsparcia. Tylko w 2017 r. do SZLACHETNEJ PACZKI włączono ponad 20 tys. rodzin, a wartość materialna pomocy przekazanej im wyniosła prawie 54 mln zł.

W SZLACHETNEJ PACZCE głównym zadaniem SuperW jest dotarcie do rodzin żyjących w trudnych warunkach. Wolontariusze spotykają się z nimi w ich domach, poznają ich sytuację i potrzeby, a następnie określają, jaki rodzaj pomocy da im największą szansę na realną poprawę ich kondycji. SuperW szukają dla nich darczyńców i organizują przekazanie przygotowanego przez nich wsparcia materialnego, przez co aktywnie włączają się w życie społeczne w swojej okolicy.

 

Dlaczego warto?

WPŁYW – Jako SuperW zmieniasz świat wokół siebie, dajesz impuls do zmiany potrzebującym, pomagasz tym, którzy często mówią o sobie, że świat o nich zapomniał.

ROZWÓJ – Jako SuperW zwiększasz swój potencjał, zdobywasz unikalne kompetencje cenione przez pracodawców: zarządzanie projektami i zespołem, planowanie, komunikacja, motywacja.

LUDZIE – Będąc SuperW nawiązujesz wartościowe znajomości z najważniejszymi osobami w Twojej okolicy, co może owocować owocnymi relacjami osobistymi, zawodowymi czy biznesowymi.

 

Jak możesz pomóc rejonowi SZLACHETNEJ PACZKI w Kamieńsku?

➡ Zgłoś się jako wolontariusz na www.superw.pl (wymagane 16 lat)

➡ Opowiedz o takiej możliwości:

    - Twojej siostrze/mamie/kuzynce/koleżance/sąsiadce/itd

    - Twojemu bratu/tacie/kuzynowi/koledze/sąsiadowi/itd

➡ Polub stronę Rejonu na facebooku, obserwuj ją, zaproś do polubienia swoich znajomych, udostępnij jej posty w lokalnej grupie, do której należysz lub na swoim profilu

➡ Zgłoś potrzebującą rodzinę

 

Masz inny pomysł lub pytanie? Zapraszamy do kontaktu:

Szlachetna Paczka Gmina Kamieńsk https://www.facebook.com/

Lider Rejonu:
Bartłomiej Pokusiński
tel. 502 369 790
e-mail bartlomiej.pokusinski@gmail.com

Przeczytano: 755 razy. Wydrukuj|Do góry

ESP(A)
ESP(B)
ESP(C)
ESP(D)
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Elektroniczny Dziennik Urzędowy
BIP